Тайните на BUBARSTVO

Тайните на Bubarstvo

Тайните на Bubarstvo

Blog Article

Новините от днес ПП-ДБ пак ще предложи възнаграждението за особените представители да се определя от съда

Търсят спешно решение на проблема с пашата в националните паркове Във връзка с предстоящия Национален събор за опазване на местните...

Ашиклар (Европос) · Бубакево (Месия) · Кушиново (Полипетро) · Петрово (Агиос Петрос) · Тумба

Тъканта, която наричаме коприна, е направена от дългите тънки влакна, произведени от копринената буба по време на нейния стадий на ларва. Намерението на насекомото е да създаде пашкул за трансформирането си във формата на молец.

А как била открита коприната? Една от китайските принцеси разглеждала пашкул, когато случайно го изпуснала в чашата си чай. Тогава вижда, че от него излиза тънка нишка.

Научният център предлага също обучения на бубарохранителите, като в открит ден се представя технологията за отглеждане. Има три начина за отглеждане на буби, разказва доц.

Малцина знаят, че базираният във Враца Институт по бубарство е единственият в Европа, който държи генофонда на бубарството. Именно на него дължим доброто си място на световно равнище в производството на коприна.

Според българските учени, страната ни има потенциал за производство на висококачествена сурова коприна, греж, която може да конкурира като качество китайската и бразилската, а благодарение на европейската и/или национална субсидия и като цена. Наложително е обаче създаването на нова материална база за отглеждане на буби. Необходимо е да се осигури безвъзмездна помощ или кредитиране на земеделските стопани, желаещи да засаждат черничеви градини и да създадат нова база за отглеждане на бубите.

Изнасянето на копринени буби извън границите на империята се е наказвало със смърт.

Частично или пълно използване Бубарство на текстовете от сайта е възможно при задължително цитиране на източника с активен хиперлинк; Дизайн и разработка –

При стадия „яйце“ се извършва формиране и развитие на зародиша.

Има живот извън града, хора с различни професии стават животновъди

Зеленият преход върви много бързо, по-добре да се възползваме

Какво да бъде съотношението между късна и ранна селекция, разказват специалисти от Института по царевицата в Кнежа

Report this page